Hlavním posláním značky Alcatel je přinášet co nejmodernější technologie, říká Tomáš Chrastil

Tomáš Chrastil je od roku 2012 country managerem společnosti Alcatel, která se se svými novinkami vrací mezi špičku chytrých mobilních telefonů. Co nám prozradil v exkluzivním rozhovoru?

 

Tomáši, od roku 2012 jste country manažerem společnosti Alcatel. Jak vnímáte vývoj produktů za uplynulé čtyři roky?

Uplynulé čtyři roky přinesly doslova revoluci ve vývoji chytrých telefonů, nebo chcete-li smartphonů. Pokračující dramatické změny na trhu se podepsaly na tom, že mnoho našich letitých konkurentů ztrácí pozice a celkově se trh v posledním roce čistí od menších značek. Vidím v tom pro značku Alcatel příležitost pro další rozvoj a expanzi.

 

Jaká je podle Vás nejsilnější stránka produktů Alcatel?

Hlavním posláním značky Alcatel vždy bylo a nadále zůstává přinášet co nejmodernější technologie širokým masám uživatelů v ten správný čas. Důkazem toho je například náš nový smartphone SHINE LITE, který nově přináší kombinaci kovu a skla v atraktivním designu do kategorie telefonů v ceně do 5 000 Kč.

Alcatel SHINE LITE

Který produkt byl v roce 2016 nejprodávanější?

V tomto roce se nám díky naší široké nabídce produktů výrazně daří hned v několika různých segmentech trhu. Jednak jsou to tradičně klasické tlačítkové telefony, kde i přes klesající trh stále rosteme. Dále jde o smartphony v ceně do 3000 Kč, kde jsme předním hráčem na českém trhu. Daří se nám růst i ve středním segmentu smartphonů v ceně do 6 000 Kč díky nové řadě POP4. Sklízíme úspěchy i v prodeji tabletů, kde jsme po dvou letech dvojkou na českém trhu. Naše produkty najdou zákazníci na běžném trhu ale i u mobilních operátorů.

 

Pokud byste měl vybrat jediný produkt, který byste Vy osobně doporučil zákazníkům, který by to byl?

Rozhodně by se jednalo o naši vlajkovou loď IDOL 4S, která nabízí nejen virtuální realitu v balení, ale i bohaté příslušenství jako třeba značková sluchátka JBL v balení. Celkově jde o velmi povedený multimediální smartphone – unikátní je například výkonný prostorový zvuk díky dvěma stereo reproduktorům a potěší také velmi rychle ostřící foťák (méně než 0,1 sekundy) s rozlišením 16 MPx.

IDOL 4S

Alcatel vyrábí také chytré hodinky, které jsou velkým trendem dnešní doby. Co byste vyzdvihl oproti konkurenci?

V naší nabídce nositelné elektroniky se věnujeme produktům, které mají ambici stát se denním pomocníkem co největší skupiny uživatelů. Po velkém úspěchu hodinek Alcatel WATCH, které byly nejprodávanějšími hodinkami loňského roku, pracujeme na nové verzi, která dorazí na trh začátkem příštího roku. Aktuálně uvádíme na trh tzv. dětské hodinky. Nejedná se ani tak o hodinky, ale o telefon a monitorovací zařízení v designu dětských hodinek. Hodinky MOVE TIME Track and Talk umožňují rodičům s malými dětmi, které ještě nemají mobilní telefon, sledovat pohyb dítěte pomocí mobilní aplikace. Rodič také může nastavit tzv. bezpečnou zónu, a pokud ji dítě opustí, zobrazí se to přímo na displeji smartphonu rodiče. Přinášíme tak dětem ve věku 4 až 10 let vetší svobodu při dospívání a rodičům klid, že jejich děti jsou v bezpečí.

 

Chystá Alcatel momentálně nějakou novinku? Na co se můžeme v blízké době těšit?

Tři z připravovaných novinek jsem již zmínil v našem rozhovoru, ale možná ještě znovu připomenu náš nový telefon SHINE LITE. Je to opravdu mistrovské dílo našich designérů, kde se sklo snoubí s kovem v exklusivním zlatém těle. Nechybí ani čtečka otisků prsů, výkonný procesor, dostatek paměti a skvělé foťáky, takže novinka bude jedním z horkých tipů pod vánoční stromeček.